Код товара: 55MG7C15
ID: 542380
Гарантия: 36 месяцев
TV Set|THOMSON|55 "|4K Ultra HD|3840 x 2160 pixels|Flat|16:9|QD-Mini LED|55MG7C15
Печатать
Производитель Thomson
Технические характеристики
EPREL Data Sheet (Link) https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1743825/fiches?language=EN
Порты и интерфейсы
Bluetooth Yes
Экран
Технология дисплея QD-Mini LED
Общие характеристики
Noise reduction Yes
Power consumption (standby) 90 W
High Dynamic Range (HDR) supported Yes
Common interface (CI) Yes
Common interface Plus (CI+) Yes
HDMI ports quantity 4
HDMI version 2.0b/2.1
USB 2.0 ports quantity 2
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 90 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 90 kWh
Energy efficiency class (HDR) G
Energy efficiency class (SDR) G
Display refresh rates supported 144 Hz
Wi-Fi Yes
Motion interpolation technology 120Hz Clear LCD
Number of tuners 1 tuner(s)
Tuner type Analog & digital
Audio output channels 2.1 channels
Power consumption (typical) 83 W
Contrast ratio (typical) 1500000:1
Analog signal format system PAL L/PAL M/PAL N/PAL Nc
PC in (D-Sub) No
Auto channel search Yes
HDMI Quick Switch Yes
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 1
VESA mounting Yes
Ethernet LAN Yes
Display brightness 1000 cd/m²
Energy efficiency class G
CnCode 85287240
EPREL Version Number 1
EPREL Registration Number 1743825
Unit Calculated Volume 0.248 cubm
Product Net Weight 14 kg
Unit Calculated Weight 20 kg
Summary Thomson Q70 Series Smart MiniLED TV 55; Google TV; 3840 x 2160 (4K UHD), 1500000:1, LED, 144 Hz, DVB-T/T2/C/S/S2, HDR10, Wi-Fi, Bluetooth, LAN, HDMI 4 (2.1), USB 2 (2.0) + 1 (3.0), Central Stand, Black. Display diagonal: 139.7 cm (55"), Display resolut...
Product colour Black
RMS rated power 20 W
Display diagonal 55 "
Display resolution 3840 x 2160 pixels
HD type 4K Ultra HD
Native aspect ratio 16:9
Native refresh rate 144 Hz