MOBILE PHONE ARMOR X31 PRO/8/256GB BLACK ULEFONE
Preces kods: X31PROBLACK
247.01 € / gab.
- Pieejams par cenu 247.01 €: 10 gab.
MOBILE PHONE ARMOR X31 PRO/8/256GB BLACK ULEFONE
Piegādes veidi
- Saņem veikalā Rēzekne 08.06.2026 par brīvu
- Saņem pasūtījumu mājās 09.06.2026 No 3.62 €
- Express piegāde 01.06.2026 No 6.00 €
Apmaksas veidi: Internetbanka, Bankas pārskaitījums, Bankas karte, Aizdevums.lv lizings, Incredit lizings
Jums ir jautājumi?
Zvaniet vai rakstiet
Zvaniet vai rakstiet
- Aizdevums.lv lizings
- Incredit lizings
| Ražotājs | ULEFONE |
| Tehniskās detaļas | |
|---|---|
| EPREL Data Sheet (Link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2368936/fiches?language=EN |
| Svars&dimensijas | |
| Augstums | 173.78 mm |
| Dziļums | 13.65 mm |
| Platums | 82 mm |
| Savienojamība | |
| Bluetooth | 5.2, Yes |
| Displejs | |
| Paneļa veids | IPS |
| Akumulators | |
| Akumulatora jauda | 6050 mAh |
| Kopējie parametri | |
| Bar | |
| 5G standard | Sub6 NR |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Video recording modes | 1080p/480p/720p |
| Rear camera flash | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Rear camera field of view (FOV) angle | 85 ° |
| Rear camera aperture number | 1.9 |
| Portrait mode | Yes |
| Panorama | Yes |
| Front camera field of view (FOV) angle | 73.7 ° |
| Front camera aperture number | 2.25 |
| Repeated free fall reliability class | A |
| Repairability class | C |
| Battery endurance per cycle | 4890 min |
| Battery endurance in cycles | 1000 |
| 3G standards | WCDMA |
| Military standard | MIL-STD-810H |
| SIM card type | NanoSIM |
| Graphics card | Mali-G57 MC2 |
| Front camera resolution (numeric) | 16 MP |
| Rear camera resolution (numeric) | 64 MP |
| Rear camera type | Triple camera |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Mobile network generation | 5G |
| Video call | Yes |
| Electronic compass | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Position location | Yes |
| Face recognition | Yes |
| Continuous video playback time | 8 h |
| Resolution at capture speed | 1280x720@30fps/1920x1080@30fps/640x480@30fps |
| Protection features | Dust resistant/Splash proof/Water resistant |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Processor architecture | ARM Cortex-A76+Cortex-A55 |
| Flash type | LED |
| Macro photography | Yes |
| 2G standards | GSM |
| Screen protector | Yes |
| Pressure sensor | Yes |
| Pedometer | Yes |
| Gravity sensor | Yes |
| Geomagnetic sensor | Yes |
| Document formats supported | HTML/TXT |
| USB version | 2.0 |
| Voice over LTE (VoLTE) supported | Yes |
| Front camera pixel size | 1 µm |
| Oleophobic coating | Yes |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Yes |
| Rear camera pixel size | 0.8 µm |
| Protective case | Yes |
| Second rear camera resolution (numeric) | 25 MP |
| Front camera lens elements | 5-element lens |
| SIM card ejector pin | Yes |
| Virtual RAM (max) | 8 GB |
| Rear camera lens elements | 6-element lens |
| Second rear camera aperture number | 1.8 |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 77.04 ° |
| Camera High Dynamic Range (HDR) mode | Yes |
| Front camera type | Single camera |
| Infrared sensor | Yes |
| Self-timer | Yes |
| Slow motion mode | Yes |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Yes | |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| Waterproof up to | 1.5 m |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| RAM capacity | 8 GB |
| Macro camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Unit Calculated Weight | 0.7 kg |
| Screen shape | Flat |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Display diagonal | 6.56 " |
| Display brightness | 800 cd/m² |
| USB Type-C required charging power (min) | 10 W |
| USB Type-C required charging power (max) | 18 W |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| AC adapter included | Yes |
| Weight | 305.5 g |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Product colour | Black |
| Summary | Ulefone Armor X31 Pro. Display diagonal: 16.7 cm (6.56"), Display resolution: 1612 x 720 pixels. Processor frequency: 2 GHz, Processor family: MediaTek Dimensity, Processor model: Dimensity 6300. RAM capacity: 8 GB, Internal storage capacity: 256 GB. R... |
| Product Net Weight | 0.3055 kg |
| Wi-Fi standards | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Unit Calculated Volume | 0.00143 cubm |
| 2368936 | |
| EPREL Version Number | 3 |
| Unit Box Width | 0.065 |
| Unit Box Length | 0.11 |
| Unit Box Height | 0.2 |
| Category Code | MPH |
| Energoefektivitātes klase | A |
| Gaidīšanas laiks | 336 h |
| Sarunu laiks | 34 h |
| FM radio | Yes |
| Platform | Android |
| Pirkstu nospiedumu lasītājs | Yes |
| Operating system installed | Android 15 |
| Display resolution | 1612 x 720 pixels |
| Audio formats supported | AAC/FLAC/M4A/Mid/MKA/MP2/MP3/OGG |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Processor model | Dimensity 6300 |
| Processor family | MediaTek Dimensity |
| Processor boost frequency | 2.4 GHz |
| Maximum memory card size | 2000 GB |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| GPS (satellite) | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| International Protection (IP) code | IP68, IP69K |
| Gyroscope | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Processor cores | 8 |
| Warranty card | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Video formats supported | 3GP/MKV/MOV/MP4 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| App distribution platform | Google Play |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Colour name | Classic Black |
| Image formats supported | BMP/GIF/JPEG/PNG |
| USB connector type | USB Type-C |
| Quick start guide | Yes |
| Continuous audio playback time | 25 h |
| Fast charging | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Night mode | Yes |
| Model | Armor X31 Pro |