Datoru monitori

Loading...

Biežāk uzdotie jautājumi BUJ

Kādi kvalitātes parametri jāņem vērā, izvēloties monitorus?

Lai izvēlētos piemērotu monitoru, jums vajadzētu ņemt vērā vairākus faktorus, tostarp:

  • Monitora izmērs: kāds izmērs jums ir nepieciešams? Lielāks ekrāns var būt labāks vizuāliem projektiem, bet mazāks ekrāns var būt vieglāk pārnēsājams.
  • Monitora izšķirtspēja: jo augstāka izšķirtspēja, jo skaidrāks attēls.
  • Paneļa tips: monitoram var būt IPS, TN vai VA paneļis. Katram paneļa tipam ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc jums vajadzētu uzmanīgi izvēlēties.
  • Regulēšanas iespējas: vajadzētu pārbaudīt, vai monitoram ir iespēja regulēt augstumu un leņķi.
  • Skaļruņi: dažiem monitoriem ir iebūvēti skaļruņi, kas var būt ērts papildinājums.
  • Cena: beidzot, jums vajadzētu ņemt vērā cenu, un izvēlēties monitoru, kas atbilst jūsu budžetam un prasībām.

Lai palīdzētu jums izvēlēties piemērotu monitoru sazinieties ar mūsu speciālistu +37127070075.

Kas tas ir monitoru paneļa tipi?

IPS paneļiem ir izcilas krāsu precizitātes un lielāka skatīšanās leņķa iespēja, kas padara tos par populāru izvēli  gan ikdienai, gan spēlēm, gan profesionāliem grafiskiem dizaineriem un video redaktoriem.

VA paneļi piedāvā labu līdzsvaru starp krāsu precizitāti un atsvaidzēšanas ātrumu. Tie ir labs izvēles variants, ja jums nav nepieciešama augsta precizitāte, bet vēlaties labu attēla kvalitāti. Turklāt, VA paneļi var būt nedaudz lētāki nekā IPS paneļi.

OLED  paneļi darbojas bez aizmugures apgaismojuma, jo katrs pikselis pats izstaro redzamu gaismu. OLED ekrāni var būt plānāki, kā arī OLED ir labāks kontrasts, melnās krāsas attēlojums un OLED nodrošina gandrīz ideālu reakcijas laiku. OLED monitori vēl ir dārgi, bet tos nevaram ignorēt

Kā pieslēgt monitoru datoram?

Lai pieslēgtu monitoru datoram, jums jāsavieno monitora kabelis ar datora grafisko karti. Ja monitoram ir HDMI vai DisplayPort savienojums, jums jāpārliecinās, vai datoram ir atbilstošs savienojums.

Pēc tam, kad jūs esat savienojis monitoru, jums jāievada datora operētājsistēmā, lai pārbaudītu, vai tas atpazīst monitoru. Ja jūsu dators neatpazīst monitoru, var būt nepieciešams instalēt atbilstošus draiverus.

Lai pārbaudītu, vai monitora uzstādījumi ir pareizi, jums vajadzētu atvert kādu programmu vai spēli, lai pārbaudītu attēla kvalitāti un atsvaidzēšanas ātrumu. Ja jums ir kādi jautājumi par monitora uzstādīšanu, varat sazināties ar mūsu speciālistu +37127070075.

Kas ir atsvaidzēšanas ātrums?

Atsvaidzēšanas ātrums ir monitora spēja atjaunināt attēlu. Tas izsaka, cik reizes sekundē monitoram izdodas atjaunināt attēlu. Jo lielāks atsvaidzēšanas ātrums, jo mazākā mērā attēli "dzēšas".