80.48 € / gab.
- Pieejams par cenu 80.48 €: 10 gab.
LCD Monitor|DAHUA|21.5 "|1920 x 1080 pixels|Full HD|Native aspect ratio 16:9|LCD|Flat|DHI-LM22-C201P
Dahua 22" FHD LED monitor/
Dahua 22" FHD LED monitor
- The 1920 × 1080 resolution produces clearer and more vivid pictures
- IPS panel for wide viewing angles with 3-sided frameless design
- It meets the designer's demand of image texture
- 178°H/178°V extra-wide viewing angle for all-round viewing performance
- 5 ms fast response time with no image blurring or ghosting
Piegādes veidi
- Saņem veikalā Rēzekne 02.06.2026 par brīvu
- Saņem pasūtījumu mājās 03.06.2026 No 3.62 €
- Express piegāde 28.05.2026 No 6.00 €
Apmaksas veidi: Internetbanka, Bankas pārskaitījums, Bankas karte
Jums ir jautājumi?
Zvaniet vai rakstiet
Zvaniet vai rakstiet
| Ražotājs | DAHUA |
| Savienojamība | |
|---|---|
| HDMI pieslēgvietu skaits | Yes |
| Displejs | |
| Reakcijas laiks | 5 ms |
| Displeja tehnoloģija | LCD |
| Paneļa veids | IPS |
| Skārienjūtīgais ekrāns | Nav |
| Objektīva sistēma | |
| Skata leņķis, horizontāli | 178 ° |
| Skata leņķis, vertikāli | 178 ° |
| Kopējie parametri | |
| Bullet Points | The 1920 × 1080 resolution produces clearer and more vivid picturesIPS panel for wide viewing angles with 3-sided frameless designIt meets the designer's demand of image texture178°H/178°V extra-wide viewing angle for... |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Colour depth | 8 bit |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Headphone out | No |
| Feet colour | Grey |
| Manual | Yes |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Power consumption (typical) | 15 W |
| Power consumption (max) | 24 W |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| AMD FreeSync | No |
| Backlight type | Edge LED |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Width (with stand) | 492.8 mm |
| Colour gamut | 72 % |
| Long Description | Dahua Technology DHI-LM22-C201P. Display diagonal: 54.6 cm (21.5"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, verti... |
| Audio output | Yes |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Stand included | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Front bezel colour | Grey |
| Surface hardness | 3H |
| Input current | 2 A |
| Low Blue Light technology | Yes |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Tilt adjustment | Yes |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Tilt angle range | -5 - 15 ° |
| Built-in USB hub | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in camera | No |
| Package weight | 4140 g |
| Weight (with stand) | 2640 g |
| Package depth | 152 mm |
| Cables included | HDMI |
| Unit Box Height | 0.43 |
| Unit Box Length | 0.565 |
| Unit Box Width | 0.155 |
| CnCode | 85285210 |
| Power adapter included | Yes |
| Unit Calculated Volume | 0.03766 cubm |
| Unit Calculated Weight | 4.1 kg |
| Summary | Dahua Technology DHI-LM22-C201P. Display diagonal: 54.6 cm (21.5"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, verti... |
| Product colour | Grey |
| Package width | 561 mm |
| Height (with stand) | 368.5 mm |
| Package height | 429 mm |
| Package type | Box |
| Display diagonal | 21.5 " |
| Strāvas padeves tips | External |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen shape | Flat |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| VESA mounting | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 15 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Depth (with stand) | 222.7 mm |
| Category Code | LC3 |
| Model | DHI-LM22-C201P |
